Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavba TT kolejiště

21. 3. 2015

V roce 2007 v našem okolí propukla údajná "Ptačí chřipka" a vzhledem k tomu zde na výstavě domácího zvířectva nemohla být vystavovaná žádná drůbež ani jiné ptactvo.

Z tohoto důvodu jsme postavili malé kolejiště kde budou plavat po hladině "České husy", (jediná drůbež na výstavě) a současně dali základ k první modelářské výstavě
p8310131.jpg

.Kolejiště v žádném případě není vrchol mašinkářského modelaření, ale účel splnilo a nadšení dospělých chovatelů a návštěvníků nebylo o nic menší než radost malých capartů kteří si  s mašinkami mohli jezdit sami.

Jako základ pod kolejiště posloužila spodní deska staré skříně na kterou jsme přilepili pásy karimatky jako podklad pod koleje. Část krajiny jsme vytvořili starým způsobem s pomocí zmačkaných novin a na ně položených naškrobených dětských plen), ale i novější metodou kde jsme  část krajiny vypěnili.
 

p8100018a.jpg

Na podloží pod kolejemi jsme nanesli Polyuretanové lepidlo D4 (je určeno k lepení dřeva,kovů,betonu a kamenu) a stěrkou rozmázli do potřebné šíře.Na takto připravený povrch jsme položili flexi koleje a místy zajistili špendlíky proti posunu.Položené koleje jsme obsypali jemným štěrkem a zatížili po celé trase různým závažím, protože toto lepidlo se mírně rozpíná a mohlo by nám rozhodit potřebnou rovinnost kolejí.Na druhou stranu, ale svou mírnou rozpínavostí zateče mezi pražce a kolejiště vypadá i se štěrkem věrohodněji. Po zaschnutí jsme nepřilepený štěrk odsáli vysavačem

p8250019a.jpgPo ořézání a dotvarování jsme přistoupili k osazení budov.

p8260023a.jpgK zarovnání a dotvarování povrchu krajiny jsme  použili lepidlo na dlažbu.

p8260025a.jpgA takto vypadala krajina po celkovém zatmelení lepidlem na obklady.

p8270029a.jpgVytmelenou a upravenou krajinu jsme přestříkli různými odstíny zelené (RAL) a poté jsme na Herkulesem natřenou  krajinu  prováděli posyp barevnými pilinami a po zaschnutí opět vysáli k těmto účelům vyčleněným vysavačem.

33a.jpg

Malý rybníček je vymalován několika odstíny temper (dle hloubky ). Po zaschnutí barev jsem do rybníčku nalil vosk z rozehřáté gelové svíčky.

22a.jpgSkaliska a příkré svahy jsou natřený opět temperami (jsou matné) s potřebnými odstíny.

44a.jpg

A jak čas letí došlo ke změně územního plánu a nad tunelem jsme navýšili skalní masív s pomocí stavební pěny a na něj usadili papírový model Slatinského kostela svatého Petra a Pavla.

p1010024d.jpgNa pěnový povrch jsem opět nanesl stavební lepidlo na dlažbu a po vyschnutí natřel temperami

p1010028d.jpg

p1010034d.jpgPřed vložením kostela jsem provedl posyp částečně obarveným drceným molitanem a pilinami. Krajinu jsem doladil ještě stromky a sušeným obarveným a částečně rozcupovaným mechem
p1010040d.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Mašinky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář