Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavba TT kolejiště

21. 3. 2015

V roce 2007 v našem okolí propukla údajná "Ptačí chřipka" a vzhledem k tomu zde na výstavě domácího zvířectva nemohla být vystavovaná žádná drůbež ani jiné ptactvo.

Z tohoto důvodu jsme postavili malé kolejiště kde budou plavat po hladině "České husy", (jediná drůbež na výstavě) a současně dali základ k první modelářské výstavě
p8310131.jpg

.Kolejiště v žádném případě není vrchol mašinkářského modelaření, ale účel splnilo a nadšení dospělých chovatelů a návštěvníků nebylo o nic menší než radost malých capartů kteří si  s mašinkami mohli jezdit sami.

Jako základ pod kolejiště posloužila spodní deska staré skříně na kterou jsme přilepili pásy karimatky jako podklad pod koleje. Část krajiny jsme vytvořili starým způsobem s pomocí zmačkaných novin a na ně položených naškrobených dětských plen), ale i novější metodou kde jsme  část krajiny vypěnili.
 

p8100018a.jpg

Na podloží pod kolejemi jsme nanesli Polyuretanové lepidlo D4 (je určeno k lepení dřeva,kovů,betonu a kamenu) a stěrkou rozmázli do potřebné šíře.Na takto připravený povrch jsme položili flexi koleje a místy zajistili špendlíky proti posunu.Položené koleje jsme obsypali jemným štěrkem a zatížili po celé trase různým závažím, protože toto lepidlo se mírně rozpíná a mohlo by nám rozhodit potřebnou rovinnost kolejí.Na druhou stranu, ale svou mírnou rozpínavostí zateče mezi pražce a kolejiště vypadá i se štěrkem věrohodněji. Po zaschnutí jsme nepřilepený štěrk odsáli vysavačem

p8250019a.jpgPo ořézání a dotvarování jsme přistoupili k osazení budov.

p8260023a.jpgK zarovnání a dotvarování povrchu krajiny jsme  použili lepidlo na dlažbu.

p8260025a.jpgA takto vypadala krajina po celkovém zatmelení lepidlem na obklady.

p8270029a.jpgVytmelenou a upravenou krajinu jsme přestříkli různými odstíny zelené (RAL) a poté jsme na Herkulesem natřenou  krajinu  prováděli posyp barevnými pilinami a po zaschnutí opět vysáli k těmto účelům vyčleněným vysavačem.

33a.jpg

Malý rybníček je vymalován několika odstíny temper (dle hloubky ). Po zaschnutí barev jsem do rybníčku nalil vosk z rozehřáté gelové svíčky.

22a.jpgSkaliska a příkré svahy jsou natřený opět temperami (jsou matné) s potřebnými odstíny.

44a.jpg

A jak čas letí došlo ke změně územního plánu a nad tunelem jsme navýšili skalní masív s pomocí stavební pěny a na něj usadili papírový model Slatinského kostela svatého Petra a Pavla.

p1010024d.jpgNa pěnový povrch jsem opět nanesl stavební lepidlo na dlažbu a po vyschnutí natřel temperami

p1010028d.jpg

p1010034d.jpgPřed vložením kostela jsem provedl posyp částečně obarveným drceným molitanem a pilinami. Krajinu jsem doladil ještě stromky a sušeným obarveným a částečně rozcupovaným mechem
p1010040d.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Mašinky


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Reading the unknown blood weight guidelines

(AJaibiamingriz, 8. 10. 2018 1:46)

Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commander-du-cialis-pas-cher/

Reading the fresh blood pressure guidelines

(AJeackgeometok, 25. 7. 2018 3:32)

Compression est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-femme-prix-france/